A dlaczego ja mam być na samym końcu ?

 

Dzisiaj zapraszam Was do przeczytania artykułu, od Marleny Lewandowskiej. 🙂

Kim jest Marlena?

Marlena Lewandowska jest Certyfikowanym Coachem Kobiet. Swoje kwalifikacje uzyskała w międzynarodowej organizacji One of Many™, pomagającej kobietom stać się liderkami swojego życia. Pracuje z kobietami z Polski, Niemiec, Anglii i Mauritiusa (gdzie aktualnie mieszka). Pomaga im uwierzyć, że zasługują na najlepsze i to właśnie w życiu zdobyć.

Osobiście podpisuje się pod ideą którą popularyzuje Marlena, oraz pod tytułem opisu. Kontrowersyjny ? myślę że każda z nas powinna się o to coraz częściej pytać, samej siebie 🙂

Co ma Ci do przekazania ?

W natłoku spraw do załatwienia i w tym ciągle przyspieszającym tempie życia czasem trudno odróżnić, co jest obowiązkiem, a co przyjemnością. Co jest prawdziwym dbaniem o siebie, a co podążaniem za trendami. Bo granica jest bardzo cienka… To skąd wiedzieć jak dbać o siebie, swoje dobre samopoczucie, zdrowie i wygląd, żeby to było dla nas naprawdę dobre?

Tyle masz na głowie. Dom, praca, dzieci, szkoła, zajęcia pozalekcyjne, a do tego każde czasopismo, każdy program mówi ci nieustannie, że to powinnaś, a tamto trzeba, a to koniecznie musisz mieć, robić, kupić, przetestować. I dbać o siebie też trzeba, więc dbasz, chodzisz do fryzjera i kosmetyczki, woskujesz, depilujesz, peelingujesz. No i starasz się być zawsze idealna, top i trendy, tylko czasem po cichu płaczesz gdzieś w kąciku, choć sama nie wiesz dlaczego. Przecież dbasz o siebie, robisz wszystko, co trzeba… To dlaczego czujesz, że coś jest nie tak, dlaczego nie masz lepszego nastroju? O co chodzi?!

Czego ja chcę?

Bardzo często dzieje się tak, że w tym natłoku spraw do załatwienia i magicznych przepisów na cudowne życie, które zewsząd do nas docierają, całkowicie tracimy kontakt ze sobą. Zapominamy czego chce ta prawdziwa ja. Ta, która jest gdzieś głęboko w środku, często ukryta pod modnymi ciuchami i jeszcze modniejszymi gadżetami. A tu, wydaje mi się, leży klucz do naszego wewnętrznego dobrego samopoczucia.

Często podążając za tym, co modne i co ‘wypada’, zapominamy zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań: ‘Czego JA chcę?’, ‘Co jest dla mnie ważne?’, ‘Co mi sprawia przyjemność?’. Kiedy zrozumiemy lepiej, co lubimy, co jest – dla nas właśnie – dobre, nie tylko zaczniemy sobie dawać właśnie to, czego nam potrzeba, ale również będziemy z tego czerpały większą przyjemność, będzie to nas bardziej budowało. Ty sama wiesz najlepiej, więc nie bój się uwierzyć sobie.

Bo absolutnie nie ma niczego złego w żadnym sposobie dbania o siebie. Niektóre z nas lubią chodzić po górach, a inne malować paznokcie. A jeszcze inne lubią obie te rzeczy. I to jest piękne. Tylko Ty wiesz, czego Tobie potrzeba, by odpocząć, zrelaksować się, czuć się dopieszczona i zadbana. A jeśli jeszcze nie wiesz na pewno, to się dowiedz. Popróbuj, poszukaj, popytaj siebie.

Dlaczego ja to robię?

A jak już się zorientujesz, co lubisz i czego Ci trzeba, to warto również zastanowić się dlaczego tak masz. Tylko zatrzymując się na chwilę i przyglądając swojej prawdziwej motywacji jesteśmy w stanie dojść do sedna naszych przyjemności i odkryć te prawdziwe, te które żywią nie tylko ciało, ale i duszę. Zachęcam cię więc, by czasem się zastanowić dlaczego dbasz o siebie i dlaczego, akurat w taki sposób? Czy chcesz sprawić przyjemność sobie czy bardziej chodzi o ‚efekt’, jaki zobaczą inni?

Bezapelacyjnie, najważniejszym powodem, dla którego zdecydowanie warto i trzeba dbać o siebie, jesteś ty sama. Ty to wszystko robisz dla siebie. Nie, by podążać za modą, nie, by zabłyszczeć na imprezie, nie, by ludzie się za tobą oglądali, by ci zazdrościli. A kiedy robisz coś naprawdę dla siebie, to i skóra lepsza, i błysk w oku, i uśmiech jakby szerszy… A na Twoim dobrym nastroju z pewnością skorzystają wszyscy wkoło, bo zamiast jędzy lub zrzędy, będziesz bardziej sobą.

Warto dbać o swój wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie. Warto inwestować w siebie, poświęcać czas na to, co Ty lubisz, bo jeśli robisz to naprawdę dla siebie, to cię buduje, to cię relaksuje, to ci dodaje pewności siebie, skrzydeł! A to ty sama wiesz najlepiej, co przynosi taki efekt! Być może jest to kąpiel, nowy krem do twarzy, może spacer w deszczu, a może leżenie na kanapie i gapienie się w sufit. Jak to mówią Anglicy, cokolwiek rozbuja twoją łódkę!

Zadbaj o siebie dobrze, tylko Ty wiesz jak..

.. a jeśli nie wiesz, poszukaj 🙂

z pewnością pomogą Ci w tym materiały i artykuły które znajdziesz na blogu : www.marlenalewandowska.wordpress.com 🙂

Trzymamy za Ciebie kciuki !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *